Vellum Etiket

Vellum Etiket

Vellum etiket, kağıt bazlı olup etiket türü olup aşağı yukarı kuşe etiket ile aynı özelliklere sahip olmaktadır. Peki Vellum etiket ile kuşe etiket arasındaki gözle görülür bir fark var mı ? Tabiki gözle görülür olmasa da kağıt yüzeyinde kuşe etiket daha pürüzsüz olur iken Vellum etikette gözle görülmeyen çukurlar vardır. Kuşe etiket ile Vellum etiket arasındaki fark bu kadar ince bir detaydır. Maliyet açısından aralarında çok bir fark bulunmazken maliyetler aynı diyebiliriz.

Vellum etikete en yakın etiket çeşidi olan kuşe etikete göre daha mat bir renge sahip olan Vellum Etiket çeşidi zemini çıkıntılı olması sebebi ile kuşe etiketten ayıran diğer bir farktır. Vellum etiket güneşli ışınlarında yada ışığın fazlaolduğu mekanlarda Karekod Okuyucu cihazların daha rahat okumasını sağlamaktadır. Bunun sebebi daha mat bir renge sahip olmasıdır. Yansıma özelliğinden dolayıdır ki bu olay baskı kalitesinden değilde mat renginden dolayı Vellum etiketi kuşe etiketten bir adım öne çıkarmaktadır. Vellum etiketi kuşe etiket ile kıyasladığınız da baskı kalitesi haricinde başka bir fark bulunmamaktadır. Vellum Etiket

Kağıt bazlı etiketlerin geneli dış etkenlere karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkmamaktadır. Plastik bazlı etiket türleri bu yönde ön plana çıkarak maliyetlerini daha fazla hale gelmektedir. Daha çok olumsuz durumları görmeyecek ve darbelere karşı korunması gereklidir. Daha uzun ömürlü olması için bunlar ilk şartlar arasında yer almaktadır. bu etkenlere sağladınız takdirde sağlıklı bir baskı çeşidinden sonra 1 ile 3 yıl arasında etiket ömrü bulunmaktadır.

Vellum etikete baskı alabilmeniz için yazıcınızın Termal baskı alabilmeniz lazım daha sonrasında ki bir diğer madde barkod yazıcı cihazınızın Wax ribon malzemesine sahip olması gerekmektedir. Bu etkenleri sağladığınız takdirde baskı almamanız için hiç bir neden bulunmamaktadır.

One thought on “Vellum Etiket”

  1. bir çok etiket türü var iken en çok tercih edilen ve hemen hemen çoğu yerde kullanılan kısa süreli etiketlemelerin baş tacı olan bir etiket türü bizde çok kullanırdık vakti zamanında

Comments are closed.