Toshiba B-SA4T

Süpermarket alışverişi, her şey güzel giderken kasaya yaklaştığınız o anlar da bir kâbusa dönüşebilir. Eğer gittiğiniz market büyük ölçekli bir makro zincir ise genelde ekspres kasalar ve ekstradan bos olan kasalar size yardımcı olabilir. Fakat yerel zincirler ve özellikle küçük marketlerde işler çığırından çıkabilir ve tam market arabanızla kasaya doğru giden yoldaki o son virajdan görünen kasadaki kuyruk o neşeli alışverişinizi mahvedebilir.

toshiba-b-sa4tTam bu anda bütün alışveriş yapanların aldığı ürünlerin tek tek sayıldığı ve fiyatlarının hesaplandığını bir düşünün… Eğer sistem halen eskiden kullanılan sistem olsaydı ve tek tek alınan ürünler kontrol edilerek fiyatlandırma kasada yapılsaydı muhtemelen o kuyruğun sonu birkaç günde gelmez ve geniş ölçekte düşünmek gerekirse bu bağlamda ne makro zincir marketler oluşabilir ne de market kar marjları artan müşteri profillerinin ihtiyaçlarını bu denli hızlı karşılayabilirlerdi.

Üstelik sadece kasa da değil, bu düzey zincirlerde gelen ve giden malların takibi, anbean stok durumunun bilinmesi, işlem hızının ürünün teslim alınması ve teslim edilmesi arasında geçen her süreçte artırılması gerçekten çok önemli olduğundan barkotlama sistemi hem alış veriş yapacak olan müşterinin hem de iş yeri sahibinin yardımına Hızır gibi yetişerek bu tip sorunların kalıcı olarak çözümünü getirdi.

Yazımızın konusu olan Toshiba B-SA4T cihazı da bu sistem ile çalışarak ürün barkotlamasını sağlayan en yeni teknolojiyi kullanan cihazlardan biri. Yazıcı kafası 203 dpi çözünürlükte baskı verebilen Toshiba B-SA4T, kendisine uyumlu olan ve beraberinde gelen program ile etiket tasarımı konusuna çözüm getirirken, dâhili LAN, seri ve paralel port, kablosuz LAN ve usb bağlantı ara yüzlerine sahip olduğundan birçok cihaz ile kolayca kullanım imkânı sunmaktadır. 999 mm’ye kadar baskı yapabilen Toshiba’nın bu yeni barkotlama cihazı olan Toshiba B-SA4T kullanıcılarına sunduğu sınıfına göre yüksek hız ve verim İle hem müşterilerin hem çalışanların hem de mağazaların yardımına koşarak yukarıda bahsedilen sürecin hızlandırılmasında gizli başrol oynayan büyük oyunculardan olmaya şimdiden başladı.