Motorola Tc55 El Terminali

Motorola tc 55 özellikle profesyonel iş için üretilmiş, akıllı telefon özelliklerini de kapsayan ancak daha da ötesi ticari faaliyetlerinize yönelik artı özelliklere sahip bir cihazdır. Bu yönüyle Motorola bu ürünü “El Terminali” adıyla piyasaya sunmuştur.

Motorola tc 55 İş İçin Üretilmiş Dokunmatik Bilgisayar

İş yeri dışında faaliyette bulunan çalışanlarınız, işleri esnasında akıllı telefondan öte uygulama ve özelliklere ihtiyaç duyarlar. Bu tür özellikleri bulunan iş cihazları genelde yalnızca bir iki özelliğe sahip olup, aynı zamanda pek de kullanışlı olmayan kalın, kaba cihazlardır. Motorola tc55, el terminali ile hem bu özel uygulamalara sahip hem de akıllı telefon özelliklerini içinde barındıran  şık ve kolay kullanımlı akıllı telefon büyüklüğünde cebe kolaylıkla sığan dokunmatik bir bilgisayar üretti.

Kurumsal işleriniz için geliştirilmiş olan motorola tc55 kurumsal verileri tespit etme kabiliyetine sahip güvenlik, destek ve cihaz yönetimi gibi ekstra özellikleriyle birlikte kurumsal bir Android İşletim Sistemi’ne dönüşüyor.

Islandığında bile çalışabilen ve zarar görmeyen çift modlu dokunmatik ekranı üzerinden elinizde eldiven olsun veya olmasın hassas olarak işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Kalem kullanarak imza yakalama özelliğini kullanabilirsiniz. Verileri kapsamlı ve hızlı bir şekilde işlemesi sayesinde işlem sürenizi kısaltır otomatikleşme sağlar. Cihazın içine entegre olarak üretilen 1D barkod tarama paneli, özel bloutooth tarayıcısı ve 8 megapiksel kamerası ayrıca NFC yakın çekme kamera özelliğiyle işiniz esnasında her türlü mekan, imza, fotoğraf, evrak, video vs. çekimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Deforme olmayan korumalı dış gövdesi, su sızdırmazlığına ilaveten, uzun süre düşme, çarpma, yuvarlanmalara karşı dayanıklılık sağlar. Ön kısmında mevcut iki hoparlörü, yüksek gürültülü iş ortamlarında dört kat yüksek desibelli ses sağlarken yine çevredeki gürültüleri azaltan iki adet mikrofonu sayesinde iki tarafın da iletişimini kolaylaştırır.

700 NIT – TFT ekranı, parlak güneş ışınları altında dahi kolaylıkla ekranı görebilir, işlem yapabilirsiniz. Yüksek dayanıklılığa, uzun ömre sahip bataryası sayesinde standart ekranlara nispeten daha neredeyse yarı yarıya daha az enerji harcar.

IOS, Windows Mobile veya Android, istediğiniz sistem üzerinden uygulama yükleyin, kullanmaya başlayın. RhoMobile Suite geliştiricili araçları ile üretilmiş her türlü uygulamayı destekler.

Motorola TC55 Ayrıntılı Özellikleri Şöyledir:

Fiziki Özellikleri:
Boyutları (standart pil ile)
5,4” x 2,7” x 0,63” (inç)
137 x 69 x 15,9 mm
Ağırlığı (standart pil ile):
7,8 Oz. / 220 g
Ekran:
Blanview® lCD ekran, 4,3” WVg A, asgari enerji tüketimi, 700 NIT ile ekstra parlak görüntü ekranı, %3 yansıtma, Corning Gorilla Glass 2
Kamera/Görüntüleyici Camı
Corning gorilla glass 2
Dokunmatik panel
Kalem veya parmak ucuyla (çıplak veya eldivenli olarak) giriş yapılabilen çift modlu kapasitif temas.
Arka Aydınlatma
LED arka aydınlatma
Batarya
Değiştirilebilen, çıkarılabilen özellikli Lityum-İyon: Standart: 2940 mAh; Büyük 1,5x: 4410 mAh
Genişletme Yuvası
Kullanıcı tarafından erişim sağlanabilen sDHC destekli 32gB Micro SD yuvası
Ağ Bağlantıları
UsB 2.0 yüksek Hız (ana bilgisayar ve istemci), WlAN, WWAN ve Bluetooth
Bildirim
Titreşim ve sesli melodi
Tuş Takımı
Ekran tuş takımı
Ses
Ön tarafta bulunan 2 adet hoparlör; çift gürültü önlemeli mikrofon; yüksek kalite telefon hoparlörü; 3,5 mm kulaklık giriş jakı, Bluetooth kablosuz olarak kulaklık desteği.

Performans Özellikleri
1,5 gHz çift çekirdek işlemci
Android 4.1.2 İşletim sistemi
1GB Ram / 8 GB Flash

Kullanıcı Ortamı
Çalışma sıcaklığı. -10°C + 50°C aralığı
Depolama sıcaklığı -40°C + 70°C aralığı
Nem %5 ila %85 (yoğuşmasız)
Düşmelere ve Yuvarlanmalara Karşı Dayanıklılık.
IEC Sızdırmazlık Standartlarına göre IP67 Sızdırmazlık

Motorola Etkileşimli Sensör Teknolojisi
Ortam Işığı sensörü ile güç verimi azami seviyede tutulur ve ekran arka aydınlatmasını otomatik olarak ayarlar. Kullanıcının herhangi bir telefon görüşmesi esnasında telefonunu kulağına götürdüğünü otomatik algılar ve ekran ve dokunmatik panel devre dışı bırakılır.

Veri Yakalama
motorola tc 55 kullanıcı tarafından kolaylıkla kontrolü sağlanabilen flaşlı ve otomatik odak özellikli 8 megapiksel entegre kamera, 1D/2D entegre barkod yakalama destek özelliği.
507 Bluetooth yüzük tipi görüntüleyici
Kart okuyucu ve kart emülasyon özelliği.

Yan Birimler ve Aksesuarlar
Deformelere mukavemetli şarj kablosu (motorola tc55 ile birlikte kutu içinde verilir), araç şarj ünitesi, 5 yuvalı sadece şarj ünitesi, koruyucu kapak, bağlı kalem, tutucu ve daha fazlası.