Kuşe Etiket

Kuşe Etiket

Kuşe etiket, uygun fiyatlar ile termal ısı ile baskı alınmaktadır. Düşük maliyetli olan kağıt bazlı etiket kategorisinde olan kuşe etiket en çok tercih edilen etiket çeşitlerindendir. Diğer etiket çeşitleri termal, eko termal, vellum gibi kağıt bazlı çeşitleri etiket çeşitleri arasından en çok tercih edilen ve maliyeti düşük olan çeşitlerdendir.

Baskı çeşitleri olarak  termal transfer baskı ile baskı alınabilirken Wax veya Wax Resin ribon kullanılmaktadır.  Kaliteli bir baskı için pürüzsüz yüzeylere sahip olması gerekmektedir. Kağıt bazlı bir etiket çeşidi olduğu için dış  etkenlere karşı kendini savunamaz ve dayanıklılığı pek de iyi değildir. Suya, ısıya ve darbelere karşı pek dayanıklı olduğu söylenemez.

Kuşe etiketlerin en ince ayrıntısı baskı sırasında kullanmış olduğunuz ribon önemli olmaktadır. Eğer kaliteli ribon seçmez iseniz etiket üzerine en ufak bir darbe sonucu sürtünme sıvı sonucunda baskınız silinebilir deforme olabilir.

Kuşe etiketlerde en iyi baskı wax resin ribon ile alınırken buna alternatif olarak wax ribon kullanılmaktadır. Son kullanıcı olarak kuşe etiket kullanan firmalar genel de maliyet açısından wax ribon tercih etmektedirler. Wax resin ribon maliyet açısından wax ribona göre daha yüksek olduğu için wax  ribon tercih sebebi olmaktadır.