Honeywell Pc42T Barkod Yazıcının Özellikleri

Honeywell Pc42T Barkod Yazıcının Özellikleri

Honeywell barkod yazıcı yeni bir modeli olan Honeywell pc42t kolay kullanılabilir üstün özelliklerle donatılarak üretilmiştir. Cihazda ribonsuz yazdırma ve ribonlu yazdırma olarak iki farklı baskı yönteminin kullanımı söz konusu olabilmektedir. Barkod yazıcı 203 Dpi çözünürlüğe sahiptir. Cihazın sahip olduğu mevcut baskı hızı ise 101,6 mm/s (4 ips)’dir. Ayrıca 104.1 mili metreye kadar baskı genişliği sunmaktadır. 64 MB flash belleği ve 64 MB SDRAM belleği bulunuyor. Cihazın ağırlığı 2,5 kilo olup boyutu ise 297 mm x 226 mm x 177 mm ölçülere sahiptir. Honeywell pc 42t barkod yazıcı USB, Seri ve Ethernet bağlantı yöntemleri kullanılarak ağa entegre edilebilir bir yapıdadır.

Barkod yazıcı tarafından desteklenebilir nitelikte olan barkod türleri arasında ise; Grid Matrix, Planet, PDF417, QR-Code, Plessey, Postnet, Aztec, Code 16K, HIBC 39, HIBC 128, PDF417Code 49, Data Matrix, Dot Code, EAN-8, EAN- 13, MaxiCode, MSI (modifiye Plessey), EAN, UCC 128, , Micro RSS-14 (türleri) de dâhil, belli başlı bütün 1D ve 2D sembolojileri bulunmaktadır.Honeywell Pc42T Barkod Yazıcının Özellikleri

Cihazın Kullanım Alanı

Masa üstü segmenti için üretilmiş olan Honeywell pc42t sahip olduğu üstün ve kaliteli özellikleri sayesinde Küçük ve orta ölçeklerdeki işletmelerde kullanıma uygundur. İşletmelerde kullanım için ideal niteliklere sahip dayanıklı, ekonomik ve kaliteli baskı sunan bir barkod yazıcı arayan kullanıcılar için son derece ideal bir yapıyı bünyesinde barındırmaktadır.

Sıkça Barkod Yazıcı Teknik Özelliklerinde Görülen Dpi İfadesi Ne Anlama Gelir?

-İngilizce bir kelime olan dot per inch’in kısaltılmış ifadesi olan ve bu kelimenin Türkçe ’deki inch başına nokta sayısı anlamına gelen Dpi ifadesinde 1 inch = 2,54 cm’dir. Yani 25,4 milimetreye eşittir.

-Bu durum formüle edildiğinde 1 Dpi = 2,54 cm² içerisindeki nokta sayısını ifade etmektedir.

203 Dpi= 2,54 cm² içerisine 203 nokta basılır anlamını ifade etmektedir.

-Kısaca anlatmak gerekirse Dpi’da artış oldukça baskı yani çözünürlük kalitesinde de artış aynı oranda olmaktadır. Yüksek çözünürlüklü bir cihaz kullanmak isteyenler öncelikle Dpi ifadesini dikkate elmalı ve ürün tercihini ona göre yapmalıdırlar. Böylelikle bir cihazdan beklemiş oldukları baskı kalitesini kolaylıkla elde edebilirler.

Sıkça Barkod Yazıcı Teknik Özelliklerinde Görülen İPS İfadesi Ne Anlama Gelir?

İngilizce bir kelime olan İnch Per Second kelimesinin bir kısaltılmış ifadesi olan İPS barkod yazıcılar için 1 saniyelik sürede yazıcının bastığı mesafeyi belirtir.

6 İPS yani baskı hızına sahip olan bir barkod yazıcı 1 saniyelik zaman diliminde 6 inch baskı hızına sahip olur. Bunun anlamı 1 saniyede 152,4 milimetre baskı yapabilmeyi ifade eder.

Honeywell Pc42T Barkod Yazıcı Kullanıcısına Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Kaliteli baskıdan ve yüksek verimlilikten taviz vermeyen kullanıcıların en çok tercih ettikleri barkod yazıcı marka ve modelleri arasında ilk sıralarda kendisine yer bulmayı başarmış olan Honeywell pc42t 300 metrelik ribon kapasitesi ile takdirleri topluyor. Ethernet bağlantısı sayesinde kullanıcılarından tam not alan barkod yazıcı kullanıcısına son derece ekonomik bir kullanım imkânı sunuyor. Barkod yazıcının bir diğer kullanıcısına sağlamış olduğu avantaj ise saniyedeki 10 cm baskı hızına sahip olmasıdır. Böylelikle kullanıcısının beklentilerini en mükemmel şekilde karşılayacak kabiliyeti sergilemektedir.