Etiket Cinsleri Ve Kullanım Alanları

Etiket Cinsleri Ve Kullanım Alanları

Eko termal etiketler, maliyeti neredeyse sıfıra yakın olduğu için alıcı tarafından tercih edilen bir etiket türüdür. Barkod yazıcı da bu etiketler, ribona gereksinim duymadığı için kolaylıkla üretilir. Eko etiketlerin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Son kullanma tarihi bulunan Eko termal etiketin ömrü bulunduğu ortamın sıcaklık değerlerine göre 3-6 ay sürece işlemine devam edebilir. Sıcak ve nemli oda koşulların da kesinlikle kullanımı tavsiye edilmeyen Eko termal etiketler bu koşullar da kullanıldığın da müşteri için yeterli verimi sağlayamayacaktır. Nem, alkol, ışık ve ısı gibi dış etmenlere karşı fazla narin olan Eko termal etiket bu dış faktörlerle karşı karşıya kaldığın da kendi kendini karartacaktır.

 Eko termal etiket avantajları ve kullanım alanı:

Eko termal etiketin üzerine baskı almak istediğiniz de kesinlikle ribon kullanımına gereksinim duyulmaz. Bu saye de, çok ucuz fiyatlara eko termal etikete sahip olabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz ürünlerin tüketimi 6 ayı geçmiyorsa eko termal etiketi kullanarak avantaj kazanabilirsiniz. Eko etiketi kullanabileceğiniz ürünler kuru bakliyat, çerezler, otomobil ürünleri ve benzeri oran kuru ürünlerde verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 Lamine termal etiketler ve avantajları:  Etiket Cinsleri Ve Kullanım Alanları

Eko termal etikete göre kullanım süresi daha uzun olan lamine termal etiketler, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilen termal etiketlerin içine girmekte. Eco termal  etikete göre en büyük farkı, lamine termal etiketin üstün de, şeffaf bir koruyucu tabaka bulunmasıdır. Bu etiket türü de ribona gereksinimi duymadığı için maliyeti çok düşüktür. Şeffaf koruyucu tabakası sayesin de 6-9 ay gibi bir kullanım süresi bulunmaktadır. Lamine termal etikette, eko termal etiket gibi dış etmenlere karşı çok hassastır. Isı, ışık, nem ve sıcaklık gibi dış faktörlere karşı çok duyarlı olan bu termal etiket türü, doğru ortamı sağladığınız da eko termal etikete göre daha fazla kullanım ömrü sunacaktır size.

Kullanım ömrünü tamamlayan lamine termal Etiler üstü üstündeki şeffaf koruyucu tabakayı düşürerek kendi kendini karartmaya başlayacaktır. Kullanım alanlarının doğru seçimi ile sizde ürünlerden daha fazla verim alabilirsiniz. Hastahaneler de, kuru bakliyatlar da, çerez ve diğer kuru olan ürünlerde rahatlıkla uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Etiket Cinsleri Ve Kullanım Alanları

Anlaşılacağı üzere termal etiketler ribon kullanımına gerek olmadan üretilebilen maliyeti düşün olan etiket cinsleridir. Kullanılan barkod yazıcısının verdiği ısı termal sıvılaşma prensibi ile ribon kullanımına gerek kalmaz. Termal etiketlerin, şeffaf koruyucu plakası olup olmadığına göre kullanım süreleri değişmektedir. 3-9 ay arasın da kullanabileceğiniz çeşitleri olduğu gibi doğru ürünlerde kullanıldığın da, kullanım süresi artacaktır. Isı, ışık, nem ve sıcaklık gibi dış faktörlerden korunduğunda verimli olarak kullanabileceğiniz bir termal etiket türüdür. Etiketin kullanım süresi bittiği zaman kendi kendini karartacaktır. Bunun dışın da diğer etiket türlerine göre daha ucuz olan bu termal etiket türü doğru şartlar altında bulundurulduğun da, ekonomik şekilde size hizmet verir.

Kağıt bazlı etiket cinsleri: Termal etiketlere göre en büyük farkı kesinlikle ribon kullanılarak basılmasıdır. Ribon kullanımından dolayı, ücreti biraz daha fazla olan kağıt bazlı etiketler kullanım açısından çok pratiktir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kağıt bazlı etiketlerini üretimi sırasın da, kağıda en uygun ribonun kullanılmasıdır. Ribon kullanımına dikkat edilmediğinde alıcı etiketi verimli bir şekilde kullanamayacak, kağıt bazlı etiketler de, termal etiketler gibi kararma yapacaktır. Wax ribon, Wax resin ribon gibi, makinelerle basıldığın da pratik bir şekilde kullanıma hazır olabilir. Ribon kullanılarak basılan, kağıt bazlı etiketlerin üretimi tamamlandıktan sonra bir çeşit testlere tabi tutularak kalite kontrolü yapılır. Kalite kontrolünden geçen kağıt bazlı etiketler müşteri memnuniyetine rahatlıkla sunulur.

Kullanım süresinin uzunluğu ve dış etmenlere karşı dayanıklı olması sebebiyle işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Kuşa etiketini en cazip kılan özelliklerinden birisi, üstünün pürüzsüz olmasıdır. Bu pürüzsüzlüğü sayesin de, barkod okunması sırasında hiç bir sorun çıkarmayacaktır. Isı, sıcaklık, nem gibi dış faktörlere dayanıklı olan kağıt bazlı etiketler kullanım süresi ile de çok tercih edilmektedir. Standart kullanımlar da bile 1 yılı aşan bu etiket cinsinin kullanımına dikkat edildiğinde 5-6 yıl süre zarfında hizmet verebilir. İçeriğinin kağıt olması nedeniyle yırtılabilen kağıt bazlı etiketler, doğru kullanımda çok pratik olarak karşınıza çıkar.