Eco Termal Etiketin Özellikleri

Eco Termal Etiketin Özellikleri

Eco Termal Etiketin Özellikleriİşletmeler de sıklıkla kullanılan etiketler satın alma sürecinin sorunsuz bir şekil de, devam edebilmesi için çok büyük bir önem taşır. Çeşitli ürünlerde kullanılan etiketlerin, temel gıda gruplarına kullanılabilmesi için çeşitleri bulunmaktadır. Etiketler 2 alt başlıkta incelenir termal etiketler ve kağıt bazlı etiketler.

 Termal etiketi ve kağıt ve bazlı etiketlerin arasındaki fark:

Kağıt bazlı etiketler termal bazlı etiket lere oranla daha uygun bir şekilde üretilir. 2 etiket türü de doğaya zarar vermeyen maddelerle üretilir. Aralarındaki en büyük fark lamine termal etiketlerin üretimi aşamasın da ribona ihtiyaç duymamasıdır. Ribona ihtiyaç duymadan üretilen termal etiketler, kısa sürede ve uygun bir şekil de üretilir. Kağıt bazlı etiketlerin üretimin de ribon kullanıldığı için ürün daha Eco Termal Etiketin Özelliklerimaliyetli bir şekilde ortaya çıkar. Termal etiketlerin kullanım süreleri etiketlerin cinsine göre değişir. Genel olarak 3 veya 9 ay süre zarfın da rahatlıkla kullanılabilir. Kağıt bazlı etiketler daha dayanıklı üretildikleri için kullanım sürelerin 6 yılı bulmaktadır.

 Eco termal etiketin özellikleri nelerdir:

Eco termal etiket maliyetinin çok düşük olması avantajlarının başında gelmektedir. Termal etiketi sıcak ve nemsiz ortamda kullandığınız da sizlere bir sorun çıkarmayacaktır. Eko termal etiketin kullanılma süresi 6 ay kadardır. Dış etkilere fazlasıyla hassas olan bu termal etiket türünü kuru ürünlerde kullanırsanız, etiketin kullanım süresi uzayabilir. Eko termal etiket, kullanım süresini bitirdiği zaman üzerinde kararma oluşturacağı için kullanılmaz hale gelecektir. bu yüzden hızla satılan ürünlerin üzerinde kullanılması tavsiye edilir.