Drum Jet Difüzör

Drum Jet Difüzör

Difüzör Nedir ve Ne İşe Yarar?

Difüzör dağıtıcı anlamına gelir ve genellikle hava üfleyen aletlere eklenerek ya da bağlanarak kullanılır. Ağırlıklı olarak kullanıldığı alanlar; saç kurutma makineleri, arabalar ve havalandırma sistemleridir. Havanın sıcaklık derecesine bağlı olarak, hava dağıtım şeklini değiştiren bir mekanizmaya sDrum Jet Difüzör ahiptir. Difüzörler bu işlemin manuel olarak değil aksine otomatik olarak gerçekleştirebilecek bir yapıya sahiptir.

 

Drum Jet Difüzörler Hakkında Bilgiler

Drum Jet Difüzör havalandırma sistemleri için kullanılır. Çerçeve ve kanat kısımları ekstrüzyon yöntemi adı verilen bir yöntemle üretilir. Ayrıca hafif olması adına üretiminde kullanılan malzeme alüminyum profildir.

Drum Jet Difüzörlerin montajı konusunda seçim seçeneğiniz fazladır. Bu jet difüzörler, dikdörtgen kanala, yuvarlak kanala ve duvara monte edilebilir. Yüksek tavana uygulama seçeneğine sahip olduğundan, Alışveriş Merkezleri, Sinema Salonları, Atölyeler, Spor Salonları, Oteller, Konferans Salonları, Hava Limanları gibi yüksek tavanlı ve uzun mesafeli hava akımını karşılayabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Drum Jet Difüzörlere damper ekleyebilir ve böylece gerek gördüğünüz zamanlarda reglaj yapabilirsiniz.

Kırık beyaz ve gri renklerinde elektrostatik toz boya kullanılarak üretilmiştir. Ancak dilerseniz mekânınızın rengine göre farklı renk seçenekler ile üretim yapılması mümkündür.

Alüminyum çerçeve içerisinde silindir şeklinde bir yapı ve kanatlar bulunur. Bu gövde ve kanatlar sayesinde hava akımı dilediğiniz yöne doğru üfletilebilir.

Drum Jet Difüzör aerodinamik bir yapıya sahiptir ve bu sayede düşük ses seviyesi ile çalışırlar. Bulundukları ortamda uğultuya neden olmaz ve rahatsızlık vermezler.