Datamax M-4206 Karekod Yazıcı

Datamax M-4206 orta sınıf endüstriyel barkod etiket yazıcı kategorisinde olup M serisinin başlangıç seviyesinde olan modelidir. Opsiyonel olarak  termal transfer baskı kafası ilave edilebilen yazıcı standart olarak direkt termal yazdırma özelliği ile sunulmaktadır. Baskı ağzı, 108 mm genişliğe sahip etiketleri basabilmesine  imkan sağlamaktadır.8 MB Flash,16 MB DRAM bellek kapasitesi  ile ortalamanın biraz daha altında kapasitesi vardır.  3 tuşa sahip  LED kontrol panelini içerisinde barındırır.  Kullandığı şeridin mürekkep içeren kısmını aktif veya deaktif hale getirebilen kolay ayarlama özelliği vardır. Lineer barkod özelliğinin yanında çok çeşitli iki boyutlu sembollerle uyumlu olabilmektedir. Datamax M4206 barkod etiket yazıcısının baskı kafası ve yazıcı opsiyonel özelliklerini de içeren 1 yıllık garantisi vardır. Teknolojik özellikleri açısından diğerlerinin biraz altında kalsa da dayanıklılık olarak çok başarılıdır. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı özel olarak dizayn edilmiş olan barkod etiket yazıcı uzun ömürlü olarak piyasaya sunulmuştur. Ayrıca düşük maliyetiyle de çok cazip bir ürün halini almıştır.

 

Teknik Özellikleri

Datamax M-4206 barkod etiket yazıcı ribonsuz yazdırma ve ribonlu yazdırma baskı yöntemleri ile uyum içerisinde çalışabilir. 152 mm sn baskı hızıyla başarıyla çalışabilen barkod yazıcı aynı zamanda 108 mm baskı genişliğine de sahiptir. Baskı uzunluğu en fazla 2514.6 mm ye kadar olabilmektedir. Bağlantı tipleri Paralel port, RS-232, USB’dir. Beraberinde çalıştığı barkod kodları UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 örnek olarak gösterilebilir. 2D barkod kodları arasında ise Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code yer alır. Bellek kapasitesi 8 MB SDRAM ve 2 MB Flash bellek özelliğinde yer almaktadır. İsteğe bağlı olarak eklenti seçenekleri Ethernet Kartı ve Kablosuz Lan özelliği vardır. Ebatları 259 mm, 257 mm ve 462 mm dir. Ağırlığı etiket ve ribbonsuz olarak 12.2 kg dır.

Datamax M serisinin en düşük kapasiteli ve en düşük maliyetli ürünü olan M-4206 Datamax ın firma güvencesi altında yer almaktadır. Ürünün kurulumunu Datamax ın teknik destek ekibi yapar ve ürün hakkında kullanıcılara genel bir bilgi verir. Aynı zamanda ürünle beraber olarak yazılım cd leri ve anlatım kılavuzları bırakılır.