C3500 Renkli Etiket Yazıcı

C3500 Renkli Etiket Yazıcı

Günümüzde kullanılmakta olan bilindik barkod yazıcıların büyük ölçüde kısmen 2-3 yıl içerisinde yerini alacak olan bir renkli etiket yazıcı olan Epson c3500 butik üretim gerçekleştirir durumda olan üretim yerleri için oldukça ideal bir çözüm sunmaktadır. Epson C3500 renkli etiket yazıcıdan baskı alınabilmesi için ise özel bir tasarım olan inkjet kağıdı gereklidir. İnjet kağıt ise henüz ülkemizde bulunmayan bir kağıt türüdür. Ancak yine de epson c3500 kullanıcıları, sayıları 3 ila 4 civarında olan firma aracılığı ile bu özel üretim kağıtlarını temin edebilme olanağına sahip durumdadırlar. C3500 etiket yazıcı iki çeşit kağıda baskı yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu kağıt çeşitleri ise plastik bazlı ve kağıt bazlıdır.C3500 Renkli Etiket Yazıcı

Epson C3500 Renkli Yazıcıda Kullanılan Kartuşlar

Epson C3500 Renkli etiket yazıcıda dört farklı renkte kartuş kullanılmaktadır. Bu kartuşların her biri 32,5 ml olup Sarı, Siyah, Magenta ve de Cyan renk seçeneklerine sahiptir.

 Cihazın Kullanıcısına Sağladığı Avantajlar

Renkli etiket yazıcı kullanıcıları isimlikler üzerine, biletler üzerine, etiketler üzerine çok yüksek bir kaliteye sahip düzeyde olan ve bununla birlikte istenen renkte baskı alma işlemi gerçekleştirme olanağına sahiptirler. Epson C3500 etiket yazıcı kullananların sahip oldukları işletmelerde 1 saniyelik zaman diliminde 103 mm’ye ulaşabilen yüksek kalite düzeyinde baskı hızı ile birlikte ayrı pigmentli olan mürekkep kartuşlarının sahip oldukları özellikleri sayesinde etiketleri işletme içerisinde ve gereksinim söz konusu olduğu anda baskı yapabilmek ve etiket üretimi için dış kaynak kullanımı esnasında zaman ve paradan tasarruf etme imkanları söz konusu olabilmektedir.

Epson etiket yazıcının sahip olduğu inkjet teknolojisi sayesinde basım yapılan etiket başına düşük bir maliyet söz konusu olabilmektedir. Epson C3500 model etiket yazıcıda yalnızca bitmiş olan rengin kartuşunu değiştirmeniz yeterli olmaktadır. Bu yönden kartuşlarının ayrı olması mürekkebin israf olmasının önüne geçmekte ve bu durumda maliyet bakımdan olumlu bir etki yaratmaktadır.

C3500 Renkli Etiket YazıcıTecrübesiz Kişiler Tarafından Kullanılabilecek Kadar Kolay Bir Kullanım

Epson C3500 LCD ekranı bulunmaktadır. Bu ekran sayesinde cihazın içindeki kartuşların mürekkep seviyeleri, ve de yazıcının mevcut durumu hakkında bilgi almak mümkün. Çünkü bu bilgiler ekranda görünür haldedir. Ayrıca önden çalıştırılabilir olması ve kolay bir kurulum sunan yazılımı bulunması nedeniyle daha önce epson c3500 kullanım tecrübesi olmayanlar tarafından dahi kolaylıkla kullanılabilir bir yapıya sahip durumda olan mükemmel bir etiket yazıcıdır.

 Epson C3500 Teknik Özellikleri

Güç kaynağı : Harici güç kaynağına sahiptir.

Desteklediği bağlantı tipleri : USB 2.0 Tip B, Ethernet arabirimi (100 Base-TX / 10 Base-T)

Otomatik kesici : Mevcut olup cihazla birlikte kullanıcıya teslim edilmektedir.

Etiket yazıcının baskı hızı : Saniyede 103 mm geçişte 360 x 360 İnç başına nokta ( 30.000.000 56 mm)

Etiket yazıcının baskı çözünürlüğü : Maksimum 720 x 360 İnç başına nokta

Sunduğu baskı genişliği : Maksimum 104 mili metre.

Cihazın sahip olduğu kategori : Masaüstü renkli etiket yazıcı

Kullandığı mürekkep teknolojisi : DURABrite™ Ultra

Etiket yazıcının nozül konfigürasyonu : Renk başına 360 nozül dür.

Cihazda kullanılan kartuş mürekkep renkleri ise Siyah, Macenta, Sarı ve de Cyan’dır.

Desteklediği kağıt formatı : Rulo (4″ dış çap), Katlanmış kağıt

Desteklediği genişlik : Min 30 mm, Max 112 mm

Tip : Sürekli kağıt, Siyah işaret kağıdı, Sürekli etiket, Siyah işaret etiketi,Kalıp kesim etiketi.

Genel Değerlendirme

Geleceğin etiket yazıcısı olan ve şimdiden sahip olduğu mükemmel özellikleri ile büyük ilgi gören Epson C3500 cihazın baskı maliyetleri biraz yüksek olabilmektedir, maliyetler ve fiyat hakkında detaylı bilgi ve pdf dosyasına panetiket.com domain adından ulaşabilmeniz mümkündür.